wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nietrafnie konserwowane ogrodzenia z drewna prędko się zużywają i mogą nieodwołalnie stracić swój pierwotny wdzięk oraz własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać typy konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada rozpocząć od dokładnego oraz sumiennego przygotowania materiału na ogrodzenie, ponieważ od tego zależy rezultat finalny własnych robót. Przed zastosowaniem artykułów do osłony i ozdoby sztachet z drzewa kluczowe jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Podczas gdy konserwujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, trzeba nanieść następne preparaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od środka, ale nie wytworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ów sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu konserwuje płot przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi oraz troski.

Zgoła inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów model płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji dlatego służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz